SEO lokalne-spis treści

+ Wprowadzenie - Co To jest Local SEO?

+ SEO lokalne vs SEO krajowe

+ Dlaczego Moja Firma nie pojawia się w Google Local Search?

+ Dlaczego lokalne SEO powinno być twoim priorytetem

+ Przenoszenie firmy bez zakłócania lokalnych rankingów SEO

+ Jak pozycjonować lokalne SEO w wielu lokalizacjach

+ Błędy i nieporozumienia, które mogą zaszkodzić lokalnemu SEO

+ Metody zarabiania lokalnych cytatów SEO

+ Gdzie udostępnić swoje treści dla lokalnego SEO

+ Dlaczego praca z konkurentami może być dobra dla lokalnego SEO

+ Czy inne lokalne reklamy biznesowe zagrażają lokalnemu SEO

+ Badanie słów kluczowych dla lokalnego SEO

+ Wskazówki dotyczące budowania linków dla lokalnego SEO

+ Najcenniejsze treści dla lokalnego SEO

+ Jak przeprowadzić lokalny audyt SEO

+ Skuteczne kroki w celu poprawy lokalnego SEO

+ Wnioski

Wprowadzenie do lokalnego SEO

Gdy użytkownik wprowadzi zapytanie za pomocą lokalnego słowa kluczowego (lub wskaźnik geograficzny informuje Google o ich lokalizacji), Google tworzy oddzielny zestaw wyników w pobliżu górnej części SERP. Dla lokalnych firm, polegających na rozwoju i rozwoju klientów w swoich społecznościach, ten wyróżniający się zestaw rankingów był dobrodziejstwem—oznacza skrót do widoczności dla odbiorców, którzy mają największe znaczenie. Ale co z innymi firmami, które działają na skalę krajową? Czy lokalne firmy, które jeszcze nie zajmowały się marketingiem online?

Lokalne SEO jest ważne dla większości firm. Wiele się zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat, a w najbliższych kilku zmieni się jeszcze bardziej. Czy w 2020 r. konieczne będzie wykorzystanie strategii?

Wersja PDF tej prezentacji lokalnego przewodnika SEO jest dostępna tutaj.

Korzyści z lokalnego SEO

Po Pierwsze, Szybkie podsumowanie tego, jak lokalne SEO może pomóc Twojej firmie:

Mniejsza konkurencja. Ponieważ twoja lista konkurentów jest zawężona tylko do tych w Twojej okolicy geograficznej, będziesz miał łatwiejszy czas, aby szybko zdobyć rangę.

Zwiększona widoczność. Nie musisz walczyć o pierwsze miejsce—trzy najlepsze lokalne wpisy zawsze będą przewyższać Inne wyniki dla lokalnych zapytań.

Peryferyjne opcje rankingowe. Jeśli chcesz rankingować, nie chodzi tylko o bieżącą treść i linki przychodzące (choć są one również ważne). Możesz zabezpieczyć swoje zakłady za pomocą innych bieżących taktyk, takich jak optymalizacja recenzji i zarządzanie cytatami.

Większe znaczenie dla odwiedzających. Każdy, kto zobaczy twój lokalny wpis, będzie lokalnym rezydentem, co oznacza, że trafność Twojego Ruchu ostatecznie wzrośnie.

Źródło:

WebFocusMarketing

Jak zmienia się lokalne SEO

Oprócz tych korzyści zmienia się samo lokalne SEO. Bądź świadomy tego, co lokalne SEO jest dzisiaj w porównaniu do tego, co będzie w 2016.

Większa unifikacja z mobile

Wyniki lokalne na pulpicie zaczynają się zmieniać na układ bardziej przyjazny dla urządzeń mobilnych. Na początku tego roku Google wydało lokalną aktualizację 3-pack, która zmniejszyła najwyższy pakiet wyników lokalnych w przeglądarkach desktopowych z siedmiu do trzech. Strona internetowa i wskazówki są dostępne za pomocą jednego kliknięcia, co oznacza, że lokalne wpisy prawdopodobnie będą coraz łatwiejsze i wygodniejsze w interakcji. W związku z tym zyskasz coraz więcej, będąc w jednym z tych najlepszych automatów.

Rosnąca swoistość

Wyszukiwanie lokalne staje się jeszcze bardziej lokalne. Zamiast skupiać się tylko na mieście lub regionie, nowe wyszukiwania lokalne mogą przewiercić się dalej w dzielnice lub nawet w oparciu o bliskość użytkownika. Oznacza to jeszcze mniejszą konkurencję dla jeszcze bardziej konkretnych nisz.

Coraz większe znaczenie

Użytkownicy zaczynają przyzwyczajać się do lokalnych wyników i używają urządzeń mobilnych (które prawie zawsze sprawiają, że zapytania są lokalne) bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. W 2016 roku wyniki lokalne będą ważniejsze dla użytkowników niż kiedykolwiek-co oznacza, że są jeszcze bardziej wartościowe w rankingu.

Mobilny rozwój e-commerce był ogromny w ciągu ostatnich kilku lat. Ten mobilny trend ma ogromny wpływ na to, jak optymalizujemy strony internetowe pod kątem korzystania z urządzeń mobilnych. Źródło:

BigCommerce

.

SEO lokalne vs SEO krajowe: Jaka jest różnica i dlaczego ma to znaczenie

Google nie używa tego samego algorytmu dla swoich krajowych wyników wyszukiwania i nowego lokalnego pakietu 3-pack, który wyświetla trzy odpowiednie lokalne firmy dla lokalnego zapytania. Oczywiście istnieją pewne nakładające się czynniki rankingowe, ale same algorytmy i wyniki docelowe są nieco różne. Jednak niektórzy eksperci w branży uznali to za oznaczać, że krajowe i lokalne SEO powinny być traktowane całkowicie oddzielnie. Na przykład lokalna firma może skupić się wyłącznie na próbie rangi w lokalnym 3-Paku, pomijając wyszukiwanie krajowe, lub krajowa firma może całkowicie zignorować lokalne rangi.

Podejście do SEO z jednej lub drugiej strony, pomimo schizmy w algorytmach Google, jest błędną strategią. O wiele lepiej jest użyć jednej grupy strategii w celu generowania ruchu przychodzącego.

Rozpoczynając pracę online, małe firmy próbują różnych strategii. Niektórzy starają się zająć cały świat jako swój rynek; inni zaczynają na małą skalę, koncentrując się na swoim lokalnym regionie.

Ponieważ świat online stał się nasycony firmami walczącymi o pierwsze miejsce w globalnym zasięgu, niektóre zwracają się do mniejszych, skoncentrowanych rynków poprzez wyszukiwanie krajowe i lokalne.

W teorii poszukiwania krajowe i lokalne są rzeczywiście znacznie bardziej obiecujące do celu. Ale musisz być świadomy pewnych kluczowych różnic między nimi, aby określić, do czego powinieneś dążyć.

Twoja lokalna i krajowa strategia SEO również się zmieni, w zależności od kraju, w którym mieszkasz. Krajowe SEO w Europie będzie zupełnie inne niż w krajowych Stanach Zjednoczonych.

Poniżej znajduje się dyskusja, która powinna pomóc w rozróżnieniu między krajowym i lokalnym SEO.

National SEO-National SEO, będąc szerszym, pozwala na użycie szerszych terminów wyszukiwania. Może to utrudnić awans, ponieważ konkurencja jest nieuchronnie ostrzejsza na tym poziomie. W końcu na pierwszej stronie Google jest tylko 10 spotów.

Jeśli konkurujesz z firmami 30 lub 50 w kraju, a wszystkie metryki są takie same, to będzie trudne dla Twojej firmy, aby wyprzedzić tylko pod względem tworzenia solidnych linków zwrotnych.

Lokalne SEO - więc prawdopodobnie można śmiało powiedzieć, że pozycjonowanie w wyszukiwarce lokalnej jest o wiele łatwiejsze. W tej dziedzinie konkurencja jest znacznie mniejsza niż w wyszukiwarkach krajowych. Optymalizacja dla wykonawców Poprawy domu przez miasto lub stan jest skłonny być znacznie mniej wyczerpujące niż Optymalizacja dla szerszego zasięgu.

Ale jeśli dopiero zaczynasz, możesz mieć do czynienia z dość znaczną ilością pracy, aby wylądować lokalne cytaty i uzyskać listę na małych katalogach firm w swoim mieście.

Rozdzielenie strategii dodaje niepotrzebnych komplikacji

Brzytwa occama sugeruje, że przy rozwiązywaniu problemu najprostsze rozwiązanie jest prawdopodobnie najlepsze. Podobnie w SEO najprostsze podejście jest prawdopodobnie najbardziej znaczące. Nie oznacza to, że SEO można obsługiwać tylko za pomocą podstaw (chociaż jestem zwolennikiem minimalistycznego podejścia do SEO), ale im mniej niepotrzebnych komplikacji dodasz do swojej strategii, tym lepiej. Dodanie kolejnego" skrzydła " SEO może potencjalnie zmylić twoje wysiłki, zwłaszcza jeśli przypisujesz do tych obowiązków różnych członków zespołu. Na przykład, jeśli masz jeden zestaw osób pracujących tylko na krajowym SEO i inny zestaw pracujący wyłącznie na lokalnym SEO, możesz w końcu pracować nad różnymi celami, ostatecznie osłabiając możliwy sukces każdego z nich.

Każda firma może znaleźć wartość w obu światach

Zamiast skupiać się zarówno na krajowym, jak i lokalnym SEO jako osobnych podmiotach, niektóre firmy całkowicie eliminują jedną stronę spektrum, aby skupić się na drugiej. Na przykład restauracja, która działa tylko w jednym miejscu, może całkowicie uniknąć krajowego SEO i skupić się wyłącznie na osiągnięciu lokalnego rankingu 3-pack. Po przeciwnej stronie rzeczy, duża firma finansowa z lokalizacjami w wielu stanach może całkowicie zignorować lokalne SEO.

Problem w tym, że oba rodzaje firm mają coś do zyskania z drugiej strony strategii. Na przykład Restauracja może osiągnąć wyższą rangę krajową i zobaczyć strumień ruchu przychodzącego, nawet jeśli większość jej trafień przejdzie na lokalnej pozycji. Firma finansowa może łatwo zoptymalizować swoje lokalizacje i zarobić mnóstwo lokalnego ruchu, co przekłada się na większą widoczność.

Istnieje zbyt wiele wspólnych czynników rankingowych

Podczas gdy każdy algorytm działa niemal niezależnie, są one oparte na szerokiej puli identycznych czynników rankingowych. Nawet jeśli zdecydujesz się skupić wyłącznie na jednym, możesz łatwo zacząć wpływać na inne przez proxy. Na przykład zarówno lokalne, jak i krajowe rangi zależą częściowo od władzy domeny jako niezależnej witryny. Uzyskanie większej liczby linków przychodzących ze źródeł zewnętrznych o wysokich autorytetach zwiększy twoją pozycję w obu rodzajach SEO. Optymalizacja mobilna jest również ważna zarówno dla rankingów krajowych, jak i lokalnych. Lista jest długa i ciągła, do tego stopnia, że o wiele łatwiej jest zarządzać obydwoma jednocześnie niż tylko jednym lub drugim.

SparkToro

dostarczone szczegóły od specjalistów SEO na najważniejszych czynników rankingowych w SEO. Stanowią one tylko niewielką próbkę wielu czynników zawartych w algorytmie wyszukiwania.

Strategie specyficzne dla algorytmów stają się coraz mniej ważne

Kilka zmian technologicznych sprawia, że poszczególne algorytmy stają się coraz mniej ważne. Kilka lat temu można było (i wskazane) zoptymalizować oddzielnie dla Bing i Google. Dziś Wyszukiwarki rozwinęły się tak blisko siebie, że jeden zestaw rankingów jest prawie nieodróżnialny od drugiego. Pojawienie się cyfrowych asystentów, takich jak Siri i Cortana, również mętnieje, maskując algorytm, którego używają do pobierania wyników i łącząc je z innymi funkcjami wyszukiwania offline. Nowoczesna wyszukiwarka jest prawie agnostyczna, co oznacza, że musisz zwracać mniejszą uwagę na osobliwości i subtelności poszczególnych algorytmów.

Wizyty ekologiczne to wizyty ekologiczne

C4xu3ZCTFg3kSWmt